Bahçe Bakımı, Peyzaj Yönetimi (Bilgileri)

Müstakil evlerden apartman ve toplu konutlara geçişten sonra, göçebeliğe alışkın insanoğlunun yerleşik hayata bu denli hızlı uyum sağlayacağı tahmin edilmemişti. Tarım toplumundan sanayi toplumuna geçiş sonrası zirai faaliyetlerini unutan insanoğlunun şehir hayatında yapabileceği pek de bir şey yoktu. Bu yüzden kalabalık yerleşim yerlerindeki bahçe bakım peyzaj işlerinin başkaları tarafından yapılması gerekliliği ortaya çıkmıştır.

Küçük ölçekli ve az daireli apartmanlardan, daha kalabalık yerleşim yerlerine kadar hemen her yerleşkenin çevresinde küçük bir bahçe ve yeşil alan bulunmaktadır. Kimi site yönetimleri bu bahçe ve yeşil alanın bakımını dışarıdan birilerine yaptırırken kimileri ise doğayı kendi akışına bırakmaktadır. Kendi haline bırakılan bahçelerin belirli bir zaman sonra zararlı otlar ile kaplandığı ve kötü bir görüntüye ev sahipliği yaptığı gözlemlenmektedir.

Bu kötü görüntünün insanlarda oluşturacağı ruh halinin maliyeti, çevre düzenlemesi, bahçe bakımı ve peyzaj çalışmalarının maliyetinden daha yüksek olmaktadır. İnsanların rahatça dolaşabilecekleri, gerektiğinde stres atabilecekleri ve kentin boğucu havasından kendilerini kurtarabilecekleri bir sığınak olan yeşil alanların ve bahçelerin önemi gerçekten de çok fazladır.

Best Bina Yönetim olarak insana verdiğimiz değerin en belirgin göstergelerinden biri de doğaya verdiğimiz değerdir. Büyük betonarme yapıların arasına sıkışmış olan küçük doğa parçaları olan bahçelerin ve yeşil alanların insanları çeken cazibesini artırmak ve insana insan olduğunu hatırlatmak için elimizden gelenin fazlasını yapıyoruz.

Bahçe Bakımı Nasıl Yapılır?


Çevresinde mini bir bahçesi veya genişçe bir alanı bulunan apartman, site, hastane veya diğer işletmelerin bu tür ihtiyaçlarını karşılamak için bahçe bakımı nasıl yapılır konusunu iyi bilmek gerekir. Bunu tecrübeli bahçıvanlar detaylıca bilmektedir. Bahçe bakımı ve peyzaj çalışmalarının nasıl yapıldığı kesinlikle usta ellere bırakılmalıdır.

Çevre düzenlemesi ve bahçe bakımı konusunda profesyonel yaklaşım sergileyen Best Bina Yönetim olarak yeşil alanlarınızın, otoparklarınızın ve çocuk parklarınızın düzenlemesini ve periyodik bakımlarını en uzman şekilde yapıyoruz. Usta ellere bıraktığımız bahçelerinizin yeşil bölgelerinin estetik görünümü, süs çiçeklerinin kesimi, budanması, gübrelenmesi ve sulanması gibi tüm hizmetleri mevsimine uygun şekilde yerine getiriyoruz.

Bahçe bakımı konusunda hazırlanmış eğitimli bir ekibin ele aldığı bahçelerdeki değişim kimsenin gözünden kaçmaz. Şehrin betonlaşmış yapılarından kaçmaya çalışan emekçilerin ve işçilerin, huzurla dinlenebileceği, çocuklarıyla birlikte piknik yapabilecekleri ve evcil hayvanlarını gezdirebilecekleri yeşil alanların hazırlanması tüm site veya tesis yönetimlerinin görevleri arasında yer almaktadır.

Bahçe Bakımı Bilgileri

Sitelerin, iş yerlerinin, hastanelerin, AVM’lerin ve diğer yerleşim yerlerinin çevre düzenlemesinde bahçe bakımı bilgileri aslında oldukça önemlidir. Zamanında yapılmayan veya haddinden fazla yada az yapılan bir gübreleme işlemi çimler dahil tüm yeşillikleri öldürebileceği gibi, zamanında yapılmayan bir budama işlemi de çevre düzenlemesine oldukça zarar verebilir.

Esas olarak binalar henüz kurulurken dikilmesi gereken fidanların, ekilmesi gereken çimlerin bilinmesi ve yerleşim yerine insanların gelmesiyle birlikte çevre düzenlemesi ile peyzajın tamamlanmış olması gerekmektedir. Çocuklarıyla birlikte yeni yuvalarına yerleşen, alışveriş merkezlerine eğlenmeye ve gezmeye giden ailelerin, gözlerine hoş görünecek ve huzur verebilecek peyzaj çalışması yapılması, insanlığa verilecek önemli bir hediye olacaktır.

Best Bina Yönetim olarak genel yönetimlerini üstlendiğimiz her türlü apartman, site, AVM ve tesisin aynı zamanda muhasebe işlemlerini, otopark hizmetlerini, bahçe bakımını ve peyzaj çalışmalarını da yürütüyoruz. Toplam kalite anlayışından ödün vermeden yaptığımız tüm çalışmalarımızda müşteri memnuniyetini ön planda tutuyoruz. Her alanda deneyimli ve profesyonel kadromuz ile sektörün en iddialı kuruluşlarından biri olarak hak ettiğimiz yerdeyiz.

Hayatı paylaşmak için Best Bina Yönetim yeter.

Best Group Management

'' Kaliteli Yaşam ''


This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Best Group Management

Web Tasarım: Akademi Grafik

İletişim Bilgileri


Huzur Mah. Fatih Cad. No:67 4.Levent Plaza / İstanbul

Mobil: 0553 133 51 29